БАТЬКАМ

Шановні батьки випускників! Триває підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання!
 Ви вже чули, як готувалися до цього випробування ваші знайомі, друзі, але результат іспиту інколи виявлявся для них неочікуваним і образливим. Отримані під час тестування бали не бувають справою чистого інтелекту, вони завжди включають емоційні та вольові процеси, які, породжуючись навчанням, впливають на його освітній і виховний результати. Вирішальна роль у підготовці до ЗНО належить як навчальному процесові, його змісту, методам, усій організації як індивідуальної, так і колективної навчальної діяльності учнів, так і відношенню батьків до навчання в школі їх дитини і ситуації всередині сім’ї. Байдуже ставлення батьків до успіхів дитини, школи знижує цінність освіти в очах школярів. А тому, шановні батьки, постійно цікавтесь життям вашої дитини, навіть якщо це вже випускник школи. Створіть всі умови для того, щоб у сина чи доньки було прагнення самостійно здобувати знання. Не запам’ятовувати, а перед усім аналізувати, осмислювати, розуміти матеріал, виявляти особисту розумову активність у засвоєнні навчального матеріалу. Тоді і запам’ятовування стане більш легким і ґрунтовним.

Шановні батьки! 
 • Налаштовуйте своїх дітей і на те, що випускник повинен мати власний, індивідуальний стиль роботи та підготовки до випробувань, що дозволив би якомога повніше розкрити юну особистість. 
 • Підкреслюйте, що якість роботи залежить від уміння правильно організовувати її. Адже, якщо спільно з педагогами ви будете навчати дітей планувати свої справи, вибирати найбільш підходящий для занять режим дня, цінувати час, розумно розподіляти його, то результат буде значно кращим.
 • Не підвищуйте тривожність дитини напередодні тестування — це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно «зірватися». 
 • Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на тестуванні, і не критикуйте дитину після іспиту. Вселяйте думку, що кількість балів не є досконалим вимірюванням
  її можливостей.
 • Підвищуйте їхню впевненість у собі, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.
 • Спостерігайте за самопочуттям дитини, адже ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов’язаного з перевтомою.
 • Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевантажень, поясніть дитині, що вона обов’язково повинна чергувати заняття з відпочинком.
 • Забезпечте зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
 • Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Врахуйте загальновідомий факт, що такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
 • Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
 • Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, покажіть їй, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д.
 • Підготуйте різні варіанти тестових завдань з предмету (зараз існує безліч різних збірників тестових завдань). Велике значення має тренування дитини саме з тестування, адже ця форма відрізняється від звичних йому письмових та усних іспитів.
 • Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі і вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що надасть їй спокою і зніме зайву тривожність.
 • Якщо дитина не носить годинник, обов’язково дайте йому годинник на тестування.
 • Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, вона повинна відпочити і як слід виспатися.

І на завершення, шановні батьки випускників, порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:
 1. пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;
 2. уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування — не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться її вписати);
 3. якщо не знаєш відповіді на запитання чи не впевнений, пропусти його і познач, щоб потім до нього повернутися;
 4. якщо не зміг протягом відведеного часу відповісти на запитання, чи є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш ймовірний варіант.

І пам’ятайте: найголовніше — це знизити напругу та тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.
Маю надію, що батьки випускників дослухаються до порад і створять оптимальні умови для своїх дітей в період завершення навчання в школі та при вступі до вищих навчальних закладів.
Бажаю успіхів та добрих результатів!

Немає коментарів:

Дописати коментар